Loading

1 Haziran 2011 Çarşamba

Alın bunu basın..

Son teknoloji harikası akp'nin ileri demokrasi bugun bir can aldı. Emekli öğretmen Metin Lokum'cuyu aldı. Eyy insanlar bugun Metin Lokumcuyu alan ileri demokrasi, yarın seni, beni, herkesi alıcak. Bugun insanları silivriye atan ileri demokrasi, yarın seni ebesinin fizanına surecek. Bugun Hopa'da, yarın izmir'de sonra butun Türkiye'de ileri demokrasi gelicek canını alıp gidicek, faşizm ayak sesleri ile uyanıcaksın sonra bir bakmışsın, bir cop darbesi yahut bir biber gazının altında oylece ölüp kalmışsın. Sonra birileri cıkıcak ve sana utanmadan eşkiya diyecek. Basında üç satır sadece üç haberin cıkacak. Yalaka, liboş basın haber bile yapmıyacak seni adın eşkiya olarak gecicek ve sen kalp krizi ile ölmüş olacaksın. Sonra evin basılacak, arkadaşlarını tutuklayacaklar, her yer didik didik aranıcak, telefonların kesilecek, haber alman engellenicek, faşizm sana darbesini indirecek. Bugun Metin Lokumcu'yu öldüren zihniyet, sana sesleniyoruz sana. Çek pis kanlı ellerini üzerimizden. Üstünde kan var senin, sen kapitalist bir faşistsin...

Aydın gecinen yalaka takımı liboş basın, yiyorsa alın bunu basın...!!

Saat 02.00’da Hopa’da nokta operasyonu başlatıldı. Alınan ilk haberlere göre siyasi partiler, dernekler, sendikalar, kahvehaneler ve evler basılıyor.

Diğer il ve ilçelerden, hatta köylerden bile iniş çıkışlar yasaklanmış durumda. Telefon hatlarının dahi kesildiği operasyonda 58 kişilik liste olduğu söyleniliyor.

Hopa’nın Sundura Mahallesi'nin panzerlerle dolu olduğu öğrenilirken, kaç kişinin gözaltında olduğu hakkında bir bilgi ulaşmadı.

İlk edinilen bilgilere göre; Kemalpaşa Beldesi Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Şenol Çelik de gözaltına alınanlar arasında. Çelik, dün (31 Mayıs) öldürülen Metin Lokumcu'nun da en yakın arkadaşlarından biriydi.

Lokumcu'nun yarınki cenazesinden önce, Şenol Çelik gibi mücadele arkadaşlarının gözaltına alınması, ilçedeki muhalefetin bastırılması anlamına geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder