Loading

1 Haziran 2011 Çarşamba

Silivri Dilli Kalem

Efendiler hoşgeldiniz...yeni ve aydın web günlüğümüze... Okuduklarınız okuyacaklarınızın teminatıdır. Günlüğümüzde soru-cevap, kavga-capsLock yoktur. Ama baskı olabilir arada. Hani yanlış anlamayın yargının içine ... Ağzımı bozmak gibi olmasın bilirsiniz İzmir'in insanı biraz yabancıdır. O nedenledir ki İstanbul'un Medine tadında olma sürecine katılamayacağımız için şehirce üzgünüz. Bakın artık milletçe demiyorum "şehirce" diyorum. Ne de olsa "sen ne mutlu türküm diyene" dersen onlar da "ne mutlu İzmirliyim diyene" der. Herkes herşeyi söylemekte özgürdür burda. Türkiye müslüman laik bir devlettir. Bizim ortak görüşümüz İzmirliye saygıda kusur etmemektir. Ama saygı duruşuna karşıyız. Saygı duruşlarında sap gibi ayakta durmaya gerek yok. Karşı demişken yılbaşına da karşıyız. Ne o öyle on kasımdaki gibi yaygara kopartılıyor?

Bizim de kendimize ait bir meclisimiz olsa keşke arada toplansak hep beraber dostlarla. Meclisi dua ile açarız hem. Varsa sorularımız ulemanın USA mailine yazarız. ABD'de özgürlük anlayışı var bizim ülkede yok. İzmir'de bari olsun diye çalışıyoruz, düşünüyoruz. İzmir'de düşmanlık, ayrımcılık olmasın diye uğraşıyoruz. "Ne konuşucaz o kadınla yahu!" fikrinden biraz uzaklaşalım istedim. En nihayetinde kadın-erkek eşitliği var bizde. Kadın nereye isterse oraya oturur, sana ne ya!! ayıp yaa!

Bizim asli görevimiz İzmir'in imamını bulmak. Arayalım bulalım bakalım neredeymiş bu imam. Tekkeye değil dergaha giden birisi. Sonra travma durumları olmasın diye söylüyorum bunları. İnklaplar olur, demokrasi olur... Mayo reklamı olur. Onlarda şehvet sömürüsü ayrı konu neyse dağılmayalım zira biz dağıldık mı bi daha anca çaydan kahveden toplarlar. Yahu bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak? tabiki de kıraathanelere gideceğiz arada. Yalnız unutmadan söylemek isterim ki elit semtlerde oturan hiçkimse yaptığımız hizmeti anlayamaz. Onlar artist oluyolar biraz biliyor musunuz?

Neyse görev dağılımı yapalım fazla uzatmadan konuyu. Yapılacak çok iş var. Minaremiz süngü, kubbemiz miğfer, camiler kışlamız, müminler askerlerimizdir. Ne yapıyoruz? İzmir'i pazarlıyoruz. bizim için verilecek para önemlidir. herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar. Damlaya damlaya da göl olur. Hızlı koşan atın şeysi seyrek düşer. Amaaan yine daldım atasözlerine. Bana bakmayın işte şehri yönetmeyi öğreniyorum büyüklerimizden. Başlarda biraz karıştıracağım herşeyi çok normal.

Umarım hatırlamışızdır unuttuğumuz onca şeyi. Nesilden nesle aktarılacak masallar bunlar. İzmir'in bir ucundan bir ucuna köprü yapabilirsem, izmir-istanbul-ankarayı otoyollar bağlayabilirsem, tüp geçit yapabilirsem ne mutlu bana. Yapamazsam annemle beraber köyüme dönerim. Size de iyi okumalar dilerim. Matrix filmini izlediniz mi? ...Aslında kaşık yok...yazıları okumayın...görün onları.

1 yorum:

  1. Buarada unutmadan,İzmirliler gavur,CHPliler ateist,Hopalılar da Eşkiya.. Eline saglık..

    YanıtlaSil